Okupljeni nose transparente sa porukama podrške ukrajinskom narodu, a jedna od njih glasi: “Biramo slobodu i za nju se borimo”.
Ogrnuti ukrajinskim zastavama, okupljeni su krenuli u protestnu šetnju ka zgradi Skupštine Crne Gore.
”Poruka jeste da se naš narod nikada ne predaje. Borimo se pola godine, ruska agresija se smekšava, ne mogu da napreduju više. Želim da sljedeći Dan nezavisnosti slavimo kao potpuno slobodna država”, poručila je otpravnica poslova u ukrajinskoj Ambasadi Natalija Fijalka.
Ambasador Ukrajine u Crnoj Gori Oleh Gerasimenko je poručio da je ovaj dan važan za Ukrajince širom svijeta.
”Zbog ruske agresije ne možemo da slavimo i izbjegavamo javne skupove zbog raketnih udara. Ukrajinci, naša dijaspora se skuplja danas. Mi smo ponosni na Ukrajince i zahvalni Crnogorcima koji su dočekali Ukrajince. Borićemo se za slobodu, demokratiju i nezavisnost i pozivamo sve da nam se pridruže”, poručio je on.
Okupljeni su prošli Ulicom Slobode i zaputili se prema Skupštini.
Okupljeni su prošetali ispred Skupštine Crne Gore.
Nakon kratkog zaustavljanja ispred Skupštine, spustilu su se ispod mosta “Moskva” i zapjevali himnu Ukrajine. Izvođenjem himne Ukrajine završeno je okupljenje.
0 komentara