”Resorna ministarka je odlučila da ona i još troje saradnika ne krenu na put, s obzirom na visoke troškove. Osim avionskih karata, najniža cijena noćenja u Veneciji je oko 1.000 eura po osobi, pa je procijenjeno da bi to bilo preskupo”, rečeno je Vijestima iz kabineta ministarke Bratić.
Međutim, kako se vidi na fotografiji koju je objavio vicepremijer Dritan Abazović među prisutnima na Bijenalu su direktor Direktorata za podsticanje i razvoj kulturno-umjetničkog stvaralaštva Andrija Radulović, koordinatorka za resor kulture Dobrila Vlahović i direktor Direktorata za kapitalne investicije u kulturi i kreativne industrije Igor Rakčević. Dakle, nije tačno da je Bratić odustala jer je skupo, budući da su saradnici tamo o trošku MPNKS.
Treba napomenuti, da njihov boravak nije sporan, već činjenica da je ministarka Bratić saopštila lažne razloge kako bi opravdala svoje odsustvo.

Na društvenim mrežama spekuliše se da nije željela da prisustvuje zbog jednog od učesnika na Bijenalu, dok neki navode da su zapravo umjetnici ti koji je nijesu željeli tamo.

Pokrovitelj učešća Crne Gore na 59. Venecijanskom bijenalu je Ministarstvo prosvjete, nauke, kulture i sporta Crne Gore, u organizaciji i produkciji Centra savremene umjetnosti, uz partnerstvo sa AirMontenegrom i Aerodromima Crne Gore.
Svečano otvaranje paviljona Crne Gore na 59. Venecijanskom bijenalu održano je prije dva dana.
Koncept crnogorskog paviljona osmislila je kustoskinja Natalija Vujošević koju je imenovalo MPNKS.
Crnu Goru predstavljaju umjetnici i umjetnice: Dante Buu (Semir Mustafa), Darko Vučković, Ivan Šuković, Lidija Delić, Jelena Tomašević, a dio postavke čine i radovi iz kolekcije umjetnosti Pokreta nesvrstanih Zuzane Halupove, Renea Portokarera, nepoznatog autora iz Iraka, kao i video zapis o skulpturi umjetnika Bernarda Matemere.
2 komentara
Što se bavite ludačom, šaljite je na liječenje.
prost bio ko te rodio, rece pravo po Bozoj pravdi, treba ludacu “lijeciti” ali u sumsku kod dode ronhilla, odje sa nase muke Ne, NO, nikad