Crna Gora se hrabro borila protiv Španije, ipak ništa od polufinala

StandardIT

29/06/2022

21:22

Vaterpolisti Crne Gore nakon velike borbe poraženi su od Španije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva 7:6.

Tim Vladimira Gojkovića je pružio sjajan otpor Španiji.

Podmlađene ajkule dobro su parirale jednom od glavnih favorita za zlato, ali u posljednjoj četvrtini nedostajalo je iskustva i koncentracije da se meč okrene u našu korist.

Rival Španije u polufinalu biće selekcija Hrvatske, koja je plasman među četiri najbolje reprezentacije obezbijedila pobjedom nad Srbijom 14:12.

Crna Gora će u petak, u borbi za plasman od 5. do 8. mjesta igrati sa Srbijom, od 21 sat.

Izabranici selektora Vladimira Gojkovića prvu četvrtinu izgubili su 1:2, a u drugoj četvrtini Španci su postigli gol par sekundi prije kraja, pa su Ajkule na pauzu otišle sa dva gola zaostatka i rezultat je bio 3:5.

U trećoj četvrtini Crna Gora je sa dva gola Bogdana Đurđića vratila nadu i pred posljednjih osam minuta rezultat je bio 5:6.

Do kraja Španci čak pet puta nijesu iskoristili igrača više, ali su uprkos tome zadržali prednost.