test

Džudista “Mornara” Balša Đurišić osvojio srebrnu medalju na “Struga Open 2022” u Makedoniji

M. Ivanović

20/06/2022

18:13

Balša Đurišić osvojio je srebrnu medalju naa međunarodnom džudo turniru 'Struga Open 2022' koje se održalo u gradu Struga u Sjevernoj Makedoniji. Na takmičenju je učestvovalo oko 500 takmičara iz 12 država Đurišić je zaustavljen u finalu od prvaka Grčke - Goliasa.

Stefan Pejović trener talentovanog Đurišića kazao je za Standard da je Balša do finala imao četiri meča, u kojim je pobjedio maksimalnim učinkom.

Trener: Stefan Pejović i takmičar Balša Đurišić

Balša Đurišić je aktuelni šampion Crne Gore u džudo i član je nacionalne reprezentacije koja će učestvovati na Balkanskom šampionatu u Grčkoj.

“Pripremamo za Prvenstvo Balkana, koje će se održati u septembru. U pripremnom periodu ćemo učestvovati na prestižnom džudo kampu u Somboru koje se održava od 23 -28 jula”, kazao je Pejović za Standard.