Standard

13/02/2022

10:30

San Francisko je ove noći prisustvovao istoriji, pao je rekord star više od tri decenije. Legendu Lejkersa na tronu zamijenio je aktuelni igrač franšize iz Los Anđelesa.

Trojkom na sedam minuta prije kraja treće četvrtine utakmice protiv Golden Stejta (Voriorsi slavili 117:115), Lebron Džejms ušao je u istoriju kao košarkaš sa, računajući regularni dio sezone i plej-of, najviše poena u NBA ligi, preuzevši tron od dojučerašnjeg lidera Karima Abdul-Džabara.

Legendarni centar i gotovo deceniju i po košarkaš Lejkersa sa brojanjem je stao na 44,149, a kako u prvih pet, osim novog lidera Lebrona Džejmsa, nema aktivnih igrača, pitanje je da li će iko u skorijoj budućosti uspjeti da ugrozi njegov podvig.

IGRAČI SA NAJVIŠE POENA U ISTORIJI NBA LIGE

(računajući regularni dio sezone i plej-of)

1. Lebron Džejms 44, 157

2. Karim Abdul-Džabar 44,149

3. Karl Maloun 41,689

4. Kobi Brajant 39,283

5. Majkl Džordan 38,279

Lebronu je uoči sinoćnje utakmice bilo potrebno 18 poena da bi rekord izjednačio i to je učinio već do poluvremena, da bi ga nešto prije sredine treće djonice i oborio.