18/09/2022

22:26

U finalu Eurobasketa u Berlinu Španija je noćas savladala Francusku 88:76.

Ekipa Serđa Skariola vodila je od početka do kraja i zasluženo je četvrti put u istoriji na kontinentalnom tronu.

Pravo šutersko “ludilo” Huanća Ernangomesa, koji je pogodio šest trojki u drugoj četvrtini, donijelo je Špancima ogromnih 47:26.

Međutim, uspjela je Francuska da se vrati. Proradio je Furnije u završnici prvog, odnosno Jabusele na početku drugog poluvremena, pa je serijom 20:3 ekipa Vensana Kolea došla na minus tri, 49:46.

Španci su u tim trenucima pokazali šampionski gen. Serijom 9:0 vratili su dvocifrenu prednost i više nijednom nisu dopustili Francuskoj da dođe bliže od šest poena.

I kada je ponestalo kreacije u napadu, ponovo se probudio Huanćo Ernangomes i pogotkom za tri, pa realizacijom u reketu uveo utakmicu u smjer koji je odgovarao Špancima.

Pogodila je Skariolova ekipa 15 trojki i to je na kraju bilo presudno.

Huanćo Ernangomes je ubacio 27 poena (7/9 trojke), njegov brat Vili dodao je 14, kao i Braun, dok je Haime Fernandes upisao 13 poena.

U selekciji Francuske 23 poena Furnijea, 16 je upisao Ertel, a 13 Jabusele.