Banjaja bez greške u Muđelu, Martin u posljednjoj krivini ispustio drugo mjesto

Standard

02/06/2024

15:28

Frančesko Banjaja, branilac titule u Moto GP šampionatu, slavio je na trci za VN Italije u Muđelu.

Vozač Dukatija je u trećoj krivini uvodnog kruga preuzeo vođstvo i prvo mjesto održao do samog kraja, ne dozvolivši pratiocima da ga ugroze.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ +1000 spinova na igrici Zombie Apocalypse BEZ USLOVA!

Njegov timski kolega Enea Bastijanini završio je kao drugoplasirani i to pretekavši Horhea Martina u posljednjoj krivini trke.

Martin je morao da se zadovolji trećom pozicijom, što znači da se njegova prednost na čelu generalnog plasmana smanjila.

Mark Markes zauzeo je četvrto, Pedro Aktosta peto, a Franko Morbideli šesto mjesto.

U šampionatu svijeta slijedi pauza od četiri sedmice, pa je naredna trka 30. juna u holandskom Asenu.