Danka Kovinić osvojila turnir u Oeirašu

Standard

23/04/2023

12:22

Crnogorska teniserka Danka Kovinić osvojila je turnir u portugalskom Oeirašu pobjedom protiv španske igračice Rebeke Masarove sa 2:0

Danka je ušla silovito u meč i već u prvom setu je ukrala servis 93. igračici svijeta, a potom odbranila svoj za vođstvo od 2:0.

Uslijedili su po jedan siguran servis obije igračice, da bi u petom gemu Kovinić bez izgubljenog poena ponovo napravila brejk.

To je bilo dovoljno za nedostižnu prednost u prvom setu.

Start drugog seta i opet isti scenario.

Naša teniserka pravi brejk, pa brani svoj. Mogla je Danka u trećem gemu do novog brejka, povela je 40:0 i imala tri brejk lopte, ali Masarova je uspjela da se iščupa i odbrani svoj servis.

Imala je španska igračica u idućem gemu priliku da napravi prvi brejk na meču, ali Kovinić nije dala.

Već u narednom velika borba i novi brejk za našu teniserku i odlazak na 4:1.

Nakon sigurnog servisa Kovinić dolazi i do meč lopte na servis španske teniserke, ali Masarova brani. Poslije toga Španjoljka pravi četiri puta prednost, ali Danka je svaki put uspjela da poravna rezultat, i tek iz pete prednosti Masarova osvaja gem.

Međutim to je bilo sve od Masarove, jer na Dankin servis naša igračica dolaz do gema, seta i pobjede.