Poraz Jadrana od Juga

Vaterpolisti Jadrana poraženi su na startu polufinalnog turnira Regionalne lige.

PVK Jadran

Jadran je večeras u Dubrovniku, u B grupi, poražen od domaćeg Juga 12:3 (2:2, 3:0, 5:0 i 2:1).

Jug je nakon izjednačene prve četvrtine, u kojoj je Jadran dva puta imao minimalno vođstvo, u drugoj postigao tri, a u trećoj petog pogodaka za prednost od devet golova razlike uoči posljednjih osam minuta (11:2).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Loren Fatović sa četiri, po dva gola postigli su Danil Merkulov i Luka Lončar, a po jedan Filip Krdžić, Aleks Papanastasiju, Nikola Ljepava i Aleks Obert.

Strijelci za Jadran bili su Filip Murišić, Konstantin Averka i Uroš Vulurović.

U 18 sati i 50 minuta sastaće se Budva i Radnički, dok će rival Primorca biti Solaris (20.40).