Spektakularna pobjeda “mladih ajkula” za polufinale

Standard

22/06/2024

21:59

Kakav spektakl na Malti - U16 vaterpolo reprezentacija Crne Gore je u polufinalu Svjetskog prvenstva, nakon što je posljednju četvrtinu dobila 5:0, a onda na peterce eliminisala Grčku (15:14).

Činilo se da je sve gotovo za tim Nenada Vukanića u finišu 3. četvrtine, kada su Heleni serijom 3:0 stekli ogromnih plus pet (11:6) pred posljednjih osam minuta.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA!

Ali, momci u bijelim kapicama su zaigrali spektakularno u završnih osam minuta i sa 5:0 obezbijedili peterce.

U njima je heroj bio golman Marko Pejović, koji je zaustavio šuteve u 2. i petoj seriji i riješio pitanje pobjednika.

U regularnom toku pet golova je dao Danilo Roganović, Andrej Durutović dva, a Stefan Vraneš, Luka Dragović, Pavle Dabić i Luka Todorović po jedan.

Roganović je u posljednjoj četvrtini dva puta bio precizan, a po jednom Dabić, Durutović i Todorović.

Peterce su iskoristili Durutović, Roganović, Vraneš i Todorović.

Crna Gora će u polufinalu sjutra (19.30) igrati sa Italijom, koja je savladala Hrvatsku 12:9.

U prvom polufinalu sastaju se Španija – Mađarska.