“Lavice” poražene od Francuske

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras od Francuske 27:19 u prvom meču druge faze Evropskog prvenstva.

I pored ovog poraza, odlučujući meč za plasman u polufinale “lavice” će igrati u utorak protiv Rumunije.

Tok meča:

57.minut 19:26 Uspjela je Ivana Godeč da se upiše, Francuskinje mirno privode meč kraju.

53.minut 17:23 Imala je Crna Gora napad za minus četiri, ali je Pletikosić napravila korake, a na drugoj strani Zadi pogađa za šest razlike.

49.minut 16:22 Ponovo dobar period igre naših rukometašica, Brnović smanjuje rezultat.

47.minut 12:21 Tek treći gol naše reprezentacije u drugom poluvremenu, novi gol za Raičević.

42.minut 11:19 Najveća prednost za Francusku. Tulan za osam razlike, Popović zove tajm au

32.minut 9:14 Bolji početak Francuskinja u nastavku, Valentini je matirala Batinović za novih plus pet.

Poluvrijeme u Skoplju. Tri gola prednosti za Francuskinje, 12:9.

25.minut 7:10 Dva vezana pogotka za Crnu Goru, Radičević i Jauković pogađale.

23.minut 5:10 Napad je stao kod naših rukometašica, na drugoj strani Kanor pogađa za pet razlike.

19.minut 4:8 Razbranila se Darlo, teško je pronaći put do njenog gola, na drugoj strani Zadi pogađa za najvećih plus četiri. Tajm aut Bojane Popović.

15.minut 4:5 Bolji period igre naših djevojaka, pogodila je prvo Radičević a zatim Brnović za gol zaostatka.

10.minut 2:4 Razbranila se Darlo, treći šut Jauković, na drugoj strani Tulan pogađa za dva razlike

6.minut 2:2 Čvrsto na obje strane, nekoliko odličnih odbrana Rajčić i Darlo, kod naših pogađale Jauković i Radičević

Uoči meča u Skoplju, selektorka Bojana Popović kazala je da prilično dobro poznaju Francusku, da je riječ o izuzetnim atletama, da su Francuskinje dosta dobro uigrane jer dosta njih igra zajedno u klubovima, pa je jasno da Crnu Goru očekuje teška utakmica.