Tuča u parlamentu Turske, poslanik opozicije u bolnici zbog udarca u glavu (VIDEO)

Jedan turski opozicioni poslanik hitno je prebačen u bolnicu i stavljen u intenzivnu njegu u Ankari zbog udarca u glavu tokom tuče u parlamentu.
Tuča u parlamentu Turske, poslanik opozicije u bolnici zbog udarca u glavu (VIDEO)

Tuča je izbila tokom rasprave o državnom budžetu za 2023. godinu.

„Njegovo stanje se pogoršalo zbg udraca u glavu. U bolnici je bio na reanimaciji“, a stanje 58-godišnjeg Huseina Orsa Orsa iz nacionalističke Dobre stranke je „kritično“, rekla je novinarima njegova stranačka koleginica Ajlin Česur.

„Naš poslanik je bio žrtva teškog napada… Ovo je dan sramote za parlament Turske i za one koji su izveli ovu agresiju“, rekao je portparol te opozicione stranke.

Na snimcima u turskim medijima vidi se kako Orsa, poslanika iz Trabzona, udara jedan poslanik vladajuće Partije pravde i razvoja predsjednika Turske Redžepa Tajipa Erdogana, koja to za sada nije komentarisala.

Svađe i razmjene udaraca su česta pojava tokom napetih rasprava u parlamentu Turske.

×

Preuzmite našu aplikaciju


Pratite nas na

Pridružite se našoj Viber zajednici

0 komentara


POVEZANI ČLANCI

STANDARD OBJAVLJUJE ANALIZU SLUČAJA “POKUŠAJ DRŽAVNOG UDARA”: Katnić do detalja opisao i ukazao na kršenja zakona od strane Vijeća Apelacionog suda, niko nije reagovao

Skupština u načelu usvojila izmjene Zakona o predsjedniku

Pala Vlada Dritana Abazovića

Smijenjen Aleksa Bečić

NAJNOVIJE

NAJČITANIJE

Konzumiranje ove zdrave grickalice smanjuje apetit i ubrzava gubitak kilograma

PRITISAK BEOGRADA: Rajića sumnjičili da je kupovao glasove za DF, sada traži da Crna Gora uđe u „Otvoreni Balkan“

Sataraš “za čas posla”

Budva: Uhapšene dvije osobe, oduzeti kokain, opijati, municija, gasni pištolj…