Tada su, kako navode iz Ministarstva odbrane, pripadnici Patriotsko-komitskog saveza zaustavili autobus u kojem su bili zaposleni Ministarstva odbrane i Vojske Crne Gore i tom prilikom je više pripadnika Vojske Crne Gore zadobilo tjelesne povrede.
“Krapović je, imajući u vidu niz medijskih naslova koji su propraćeni negativnim komentarima na račun pripadnika Vojske Crne Gore u konkretnom sučaju, kao i utisak zaposlenih u sistemu odbrane, da institucija u kojoj rade, kao i nadležno tužilaštvo, nisu preduzeli sve adekvatne radnje radi utvrđivanja postojanja krivičnog djela ili drugih kažnjivih djela, poslao urgenciju sa ciljem utvrđivanja odgovornosti lica koja su nanijela povrede profesionalnim vojnim licima”, kaže se u saopštenju Ministarstva odbrane.Urgenicija ka Markoviću, tvrde u Ministarstvu odbrane, poslata je sa ciljem zaštite integriteta pripadnika Vojske Crne Gore i vraćanja njihovog povjerenja u Vojsku kojoj časno služe.
Mediji su tada objavili da su učesnici protesta napali pripadnike Vojske Crne Gore i povrijedili oficira Rajka Čanjaka, vojnog doktora Dragana Martinovića i jednog službenika Uprave policije.
Iz NVO Crnogorski otpor kazali su tada da je jedan iz grupe vojnika u civilu provocirao podrizanjem tri prsta, a da je vozač vojnog autobusa doviknuo policajcu da bi on to “riješio šmrkom” i da “tada dolazi do incidenta, kada ionako razjaren narod kojem prijeti asimilacija, kreće prema pomenutim vojnicima”.
Iz Ministarstva obrane na čijem čelu je bila Olivera Injac su potom naveli da provjeravaju šta se dogodilo, kao i da su resursi Vojske i MO stavljeni na raspolaganje Čanjaku i njegovoj porodici.
Preporučeno
Protest je bio organizovan zbog najave Vlade premijera Zdravka Krivokapića da će biti pojednostavljeni kriterijumi za dobijanje državljanstva Crne Gore građanima koji sa prekidiima borave 10 godina u državi.